Marielyst Strandvej 38B i Væggerløse er solgt for 2.900.000 - se køberen og 10 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Væggerløse og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Væggerløse følger boligmarkedet i og omkring Væggerløse. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Marielyst Strandvej 38B solgt for 2.900.000 kr.

Boligen overtages af Zelo Ejendom ApS den 30. april. Køberen har betalt 2.900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 30.851 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.650.000 og boligen er derfor handlet til 9% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 94 kvm. og er opført i 1946. Grunden er på 930 kvm.

Snepudevej 16 solgt for 2.725.000 kr.

Boligen overtages af Anders Hahn Skjoldborg og Mie Nanna Hahn Skjoldborg den 27. april. Køberen har betalt 2.725.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 20.962 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 148% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 6 værelser på i alt 130 kvm. og er opført i 1980. Grunden er på 1.290 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Marielyst, Væggerløse

Krathusvej 5 solgt for 2.500.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 13. april. Køberen har betalt 2.500.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 13.587 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.300.000 og boligen er derfor handlet til 92% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 7 værelser på i alt 184 kvm. og er opført i 1938. Grunden er på 2.364 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Estate Nykøbing Falster

Hasselvænget 4 solgt for 2.050.000 kr.

Boligen overtages af Thomas Sylvester Olsen og Pernille Else Olsen den 15. april. Køberen har betalt 2.050.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 26.974 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 740.000 og boligen er derfor handlet til 177% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 76 kvm. og er opført i 1974. Grunden er på 1.000 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Marielyst Falster

Følfodvej 3 solgt for 1.995.000 kr.

Boligen overtages af Henrik Nielsen og Britt Holmgaard den 28. april. Køberen har betalt 1.995.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.577 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 850.000 og boligen er derfor handlet til 135% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 78 kvm. og er opført i 1968. Grunden er på 1.134 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Marielyst

Krondyrstien 34 solgt for 1.846.000 kr.

Boligen overtages af Jesper Hardenskou og Birte Sinkbæk Hardenskou den 09. maj. Køberen har betalt 1.846.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 24.946 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 940.000 og boligen er derfor handlet til 96% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 74 kvm. og er opført i 2002. Grunden er på 808 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Marielyst Falster

Bøtøvej 240 solgt for 1.795.000 kr.

Boligen overtages af Charlotte Wæver den 03. maj. Køberen har betalt 1.795.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 30.424 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 960.000 og boligen er derfor handlet til 87% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 59 kvm. og er opført i 1938. Grunden er på 1.730 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af RealMæglerne Jakob T. Nielsen

Pimpernelvej 3 solgt for 1.495.000 kr.

Boligen overtages af Casper Appel Friis og Charlotte Amalie Appel Friis den 22. april. Køberen har betalt 1.495.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 29.900 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 680.000 og boligen er derfor handlet til 120% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 50 kvm. og er opført i 1979. Grunden er på 1.350 kvm.

Boligen er solgt af Askholm.com

Tranevej 5 solgt for 1.295.000 kr.

Boligen overtages af Kristian Jensen og Ida Kristina Jart Kastrup den 20. april. Køberen har betalt 1.295.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.573 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 790.000 og boligen er derfor handlet til 64% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 103 kvm. og er opført i 1945. Grunden er på 1.174 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Marielyst Falster

Blåtopvej 9 solgt for 1.295.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 11. maj. Køberen har betalt 1.295.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 23.981 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 720.000 og boligen er derfor handlet til 80% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 54 kvm. og er opført i 1988. Grunden er på 1.311 kvm.

Boligen er solgt af Nielsen Boliger

Slejpnersvej 3 solgt for 1.055.000 kr.

Boligen overtages af Palle Fynbo den 07. april. Køberen har betalt 1.055.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 7.815 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.050.000 og boligen er derfor handlet til 0% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 135 kvm. og er opført i 1974. Grunden er på 1.076 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Michael Pedersen, Nykøbing F

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk